Výtvarná soutěž projektu „Dědictví, které spojuje přes hranici“

obrázek hraběnky.jpg Život hraběnky očima dětí v Karviné a Hazlachu


DSCN6529.JPG

02.09.2021 - V rámci realizace projektu „Dědictví, které spojuje přes hranici“ statutární město Karviná ve spolupráci s obcí Hażlach připravilo pro děti on-line čtení, které vycházelo ze života hraběnky Gabriely Thun-Hohenstein z rodu Larisch-Mönnich.  On-line čtení bylo natáčeno na zámku Fryštát a šlo o vymyšlený rozhovor mezi dvěma hraběcími sestřenicemi Gabrielou Thun-Hohenstein a Jindřiškou Larisch-Mönnich. K projektu byla také vytvořena brožura „Putování s hraběnkou, dobrotivou paní z Velkých Kunčic“.

V rámci on-line čtení byla vyhlášena soutěž pro děti v Karviné a Hażlachu, kdy mohly odevzdat výkresy na téma inspirované videem ze života hraběnky. Z celkového počtu 156 výkresů dětí z Polska a České republiky odborná porota vybrala šest nejlepších, které budou odměněny. V měsíci září bude  Regionální knihovna v Karviná a Gminna Biblioteka Publiczna v Hażlachu vystavovat 36 nejlepších obrázků našich dětí.

publicita-2018-color (nejnovější).jpg

Projekt „Dědictví, které spojuje přes hranici", registrační číslo projektu: CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_010/0002043, je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj - Programu Interreg V-A Česká republika – Polsko v rámci Fondu mikroprojektů Euroregionu Těšínské Slezsko – Śląsk Cieszyński.