Baterkománie letos pomůže v Moravskoslezském kraji

Baterkománie vizuál - kopie.jpg Sbíráme baterie pro dobrou věc – přidejte se!


Baterkománie vizuál.jpg

28.02.2020 – V Karviné jsme se připojili k Baterkománii. O co jde? Tento projekt v sobě kombinuje sběr baterií a charitu. Čím více se od března do srpna v Moravskoslezském kraji v zapojených městech vybere baterií, tím více finančních prostředků bude věnováno na charitativní nebo obecně prospěšné projekty. Sběrnou nádobu na baterie označenou logem projektu najdete také v prostorách všech budov Magistrátu města Karviné. Neváhejte a noste do ní použité baterie!

Každá baterka, která skončí na recyklaci, se počítá a ty odevzdané v rámci Baterkománie hned dvakrát. Za prvé tříděním baterií chráníte přírodu, za druhé podpoříte dobrou věc.

Organizátory Baterkománie v Moravskoslezském kraji jsou Krajský úřad Moravskoslezského kraje a nezisková společnost ECOBAT, která v České republice zajišťuje sběr a recyklaci baterií. A právě oni věnují za každý kilogram baterií vytříděných během projektu 10 korun na charitativní a obecně prospěšné projekty v kraji, a to až do výše 100 tisíc korun.

A jaké projekty budou podpořeny? Baterkománie je spojená se soutěží měst. Cílová finanční částka bude rozdělena mezi tři projekty, které navrhly tři ve sběru nejúspěšnější městské či obecní úřady v přepočtu množství odevzdaných baterií na úředníka.

87591457_894162054365162_3681473145237143552_n.jpg

Chceme zabojovat o skvělé umístění. Úředníky mohou ve sběru baterií podpořit i občané. Jak na to? Velmi jednoduše. Od 1. března až do 31. srpna 2020 noste použité baterky do sběrného místa na Magistrátě města Karviné. Pokud se našemu Magistrátu města Karviné, i díky vaší pomoci, podaří v soutěži uspět, finanční příspěvek obdrží také spolek ONKO-Naděje, Spolek onkologických pacientů v Karviné, a to konkrétně na Ozdravné aktivity členů onkoklubu.

Konkurence je velká. Vyhrává ten, kdo shromáždí nejvíce baterií. Proto nemeškejte a prohledejte doma či v práci všechny šuplíky a jiné skrýše a přineste do sběrných nádob na našem magistrátu co nejvíce použitých baterií.

Sledujte web projektu baterkomanie.ecobat.cz a facebookový profil BATERKOMÁNIE. Najdete zde přehled zapojených měst, nominované projekty a další informace.

Baterkománie už pomáhala

Baterkománie v Moravskoslezském kraji je již třetím ročníkem soutěže. První se uskutečnila v roce 2018 v Kraji Vysočina, druhá v roce 2019 v Jihomoravském kraji.

Z Baterkománie bylo dosud na charitativní nebo obecně prospěšné projekty rozděleno 205.505 korun. Nejvíce finančních prostředků připadlo na léčbu dětí a mladých lidí, kteří bojují se závažným onemocněním. Konkrétně školačky Adélky z Polné, která trpí autismem, dále na pomoc postiženému Ríšovi z Třeště, malému Garikovi z Velkých Pavlovic na rehabilitaci po dětské obrně nebo Markétce z Břeclavi, která se narodila s vrozenou mentální poruchou. Část prostředků též směřovala na obecně prospěšné projekty, jako byla výsadba stromů v Počátkách, na nové lavičky ve Velké nad Veličkou a tělocvičnu pro stacionář v Chotěboři.