Zahájili jsme nový školní rok 2021/2022

perex_školník.JPG O prázdninách zrekonstuované zázemí škol a nové odborné učebny začaly sloužit svému účelu. 


01.09.2021Do školních lavic základních škol v Karviné usedne v novém školním roce 419 prvňáčků. O odklad nástupu do školy požádali rodiče u 89 dětí. Školáci se mohou těšit na zmodernizované odborné učebny, opravené sociální zařízení nebo zrekonstruované šatny.

 Prvňáčci usednou v pondělí do lavic ve 22 třídách. Nejvíce jich přivítají ZŠ a MŠ Borovského a ZŠ a MŠ Dělnická, které shodně otevírají tři třídy pro celkem 53 prvňáčků. I letos zamíří do vybraných škol přivítat nové žáky zástupci vedení města. Primátor Jan Wolf (ČSSD) se s prvňáčky a jejich rodiči setká na ZŠ a MŠ Slovenská. Na ZŠ a MŠ U Studny se děti potkají s náměstkem primátora Andrzejem Bizoněm (nestraník za ČSSD) a na ZŠ a MŠ Školská s náměstkem primátora Miroslavem Hajdušíkem (KSČM).

 Na školách přes léto probíhaly stavební práce a pokračovat budou i během září. „Letos do rekonstrukcí škol a modernizací učeben investujeme přes 30 milionů korun. Hlavně jsme opravovali střechy a rekonstruovali sociální zařízení, opravovali kanalizace. Realizují se rovněž nové odborné učebny. Investovali jsme také do mateřských škol, kde jsme našim dětem zmodernizovali zahrady,“ říká primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD). 

 Například ZŠ a MŠ Cihelní má novou elektroinstalaci a nábytek na míru ve školní družině. Školáci na ZŠ a MŠ U Studny a Dr. Olszaka mohou využívat nové sociální zařízení. Na ZŠ a MŠ Majakovského proběhla II. etapa rekonstrukce šaten a zázemí tělocvičny. Modernizované odborné učebny a konektivita pak čekají na děti na ZŠ a MŠ Družby, Slovenská, Borovského a Cihelní.

 Na zmodernizované zahrady v přírodním stylu se mohou těšit děti ze sedmi mateřských škol. „Veškeré herní prvky jsou vyrobeny ze dřeva. Každá školka si navrhla atrakce dle svých představ. Jedná se například o ptačí budky, ježkovníky, hmyzoviště, kompostéry, vyvýšené záhony na pěstování bylinek, bahniště, pítka. Upravené zahrady tak dětem nabídnou spojení hry a výuky přímo s poznáváním přírody,“ říká náměstek primátor pro školství, kulturu a sport Andrzej Bizoń (nestraník za ČSSD).