Zahájení nového školního roku

perex_0922447616307_o.jpg Po nestandardně dlouhých prázdninách otevřely školy své brány. 


head_6911876767_o.jpg

02.09.2020 – Školákům a studentům začal v úterý prvního září nový školní rok. Celkem do školních lavic v Karviné 421 prvňáčků. Rušno bylo i před budovou Základní školy Cihelní, kam letos zamířilo více jak 450 dětí, z toho 54 prvňáčků. Noví žáčci se nejdříve společně se svými rodiči a prarodiči potkali v tělocvičně školy, kde si je třídní učitelky rozdělily podle seznamu do svých tříd. 

Každého prvňáčka osobně ve škole také přivítal ředitel školy a nechyběl ani primátor města, který každoročně nejmenším školákům, rodičům i učitelům přeje úspěšný školní rok. „Je začátek školního roku, dětem přeji, ať se jim ve škole líbí a prvňáčkům, ať si co nejrychleji zvyknou. Pro všechny školáky byly prázdniny letos delší, takže adaptace na školní rok bude náročnější, ale já věřím, že to všichni zvládnou včetně pedagogických sborů,“ řekl primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD). 

Pro všechny budou první dny školního roku náročnější. „Budeme se snažit adaptovat na běžnou školní docházku, protože to, co se dělo v uplynulých měsících nebylo jednoduché ani pro učitele, ani pro děti a jejich rodiče. V rámci adaptace si na sebe asi budeme nějakou dobu zvykat. Jinak věřím v to, že školní rok bude normální, normální ve všech směrech, protože učitelům chybí dítě v lavici a osobní kontakt. Když to otočím na pozici rodiče, tak rodiče to měli velmi těžké, aby pochopili některé věci a pokusili se splnit ty nároky, které přes distanční výuku přicházely,“ řekl ředitel ZŠ Cihelní Zdeněk Jelínek.

Město se i letos postaralo o nutné opravy školských zařízení, modernizaci zázemí a vybavení. „Každoročně se snažíme ve všech základních i mateřských školách přes prázdniny rekonstruovat a opravovat vše, co ředitelé potřebují. To co jsme si naplánovali, to se zvládlo a myslím, že i v rámci standardu se to zase posunulo dál,“ doplnil primátor. Jak úspěšný tento školní rok bude, o tom rozhodne každý žák sám svým přístupem a pílí. Přejeme co nejvíce jedniček.

Reportáž TV Polar.