Speciální prohlídky zámku a kostela byly tradičně velkým lákadlem

MHA_1288.jpg Sjeli se na ně zájemci napříč Českem i ze zahraničí.


MHA_1261.jpg

11.07.2022 – „O sobotní speciální prohlídky zámku Fryštát a kostela Povýšení sv. Kříže ve Fryštátě byl, jak jsme očekávali, velký zájem. Všechny byly obsazené! Návštěvníci, na které se nedostalo, absolvovali tradiční první nebo druhý okruh, nikdo neodešel s prázdnou bez zážitků. Kromě Karviňáků prohlídky zámku přilákaly návštěvníky odjinud, přijeli z Nošovic, Ostravy, Frenštátu, Petřvaldu, Kroměříže, Orlové, Kopřivnice, Bohumína, Třince, Prahy, Dačic nebo Mělníku, dokonce i z Anglie,“ uvedla Ingrid Szczypková, vedoucí oddělení školství, kultury a sportu karvinského magistrátu.

Nebývalý zájem o prohlídky zámku Fryštát byl také v týdnu ve sváteční dny a v neděli, přestože o svátcích bylo takové vedro, že se očekávalo, že každý bude raději u vody. Do Karviné zavítali návštěvníci z Příbrami, Nového Jičína, Vlašimi, Pardubic, Nového Jičína, Hrádku ve Slezsku, Jablunkova, Olomouce, Mostu, Přerova, Uničova, Dačic, Mělníka, také z Bratislavy, z polské Wodzislavi a Pogwizdowa a dokonce ze Skotska nebo návštěvníci Ukrajiny žijící v Českém Těšíně.

„O zámku se vesměs dozvěděli od známých, příbuzných, z internetu, v lázních, ze speciálních webů a map o hradech a zámcích. Také se objevili lidé, kteří četli knihu Šikmý kostel. Důležité je, že do Karviné jezdí lidi z celého Česka a i ze zahraničí a ti nás zase, doufám, že vesměs v dobrém, propagují. O tom svědčí moc pěkné zápisy do návštěvní knihy nebo osobní povídání s návštěvníky,“ dodala Ingrid Szczypková.

MHA_1279.jpg

Pokud vám červencový termín nevyhovoval nebo se na vás nedostalo, budete mít možnost absolvovat IV. prohlídkový okruh zámkem Fryštát a farním kostelem Povýšení sv. Kříže v sobotu 13. srpna 2022 každou celou hodinu od 10 do 16 hodin.

Další informace o zámku Fryštát najdete na webu www.zamek-frystat.cz.