Šikmý kostel - román odkrývající historii původní Karviné

autorka před šikmým kostelem.jpg Autorské čtení na zámku Fryštát opět zrušeno.


Kniha a audiokniha - Šikmý kostel.png

30.09.2020 – Na základě Usnesení Vlády České republiky, které omezuje od 05.10.2020 do 18.10.2020 konání hromadných akcí, musíme plánované autorské čtení s Karin Lednickou již podruhé zrušit. Doufáme, že se situace brzy zlepší, a jak praví jedno lidové přísloví „Do třetice všeho dobého!“, věříme, že se akce napotřetí uskuteční. O náhradním termínu Vás budeme informovat. Vstupenky zůstávají v platnosti, proto si je pečlivě uschovejte! Děkujeme za pochopení!

Karin Lednická • Narodila se v Karviné, vyrostla v Havířově a nyní žije v Ostravě. • Psala pro regionální periodika, dělala zprávařku v jednom z prvních soukromých rádií, věnovala se kulturní publicistice a překládala anglickou beletrii. • Po dvaceti letech vydávání knih se začala věnovat vlastnímu psaní.

O autorce a o její knize

Karin Lednická je rodačkou z Karviné, vyrostla v Havířově a v současné době žije v Ostravě. Má bohaté zkušenosti v oblasti médií. Po dvaceti letech vydávání knih se začala věnovat vlastnímu psaní.

Román Šikmý kostel autorka vystavěla na skutečných událostech, z nichž mnohé doposud nebyly v české románové tvorbě zpracovány. Díky studiu pramenů, konzultacím s historiky a zejména díky rozhovorům s pamětníky, se jí podařilo stvořit autentický dobový obraz života v kraji požehnaném (a zároveň prokletém) těžbou uhlí, jemuž román vzdává nepokrytý literární hold. Tento titul se stal zároveň bestsellerem roku 2020. Recenze knihy a další informace o knize a její autorce jsou dostupné na www.karinlednicka.cz