Pomoc podnikajícím v Karviné

perex-Antivirus-ilu.jpg Alokovaná částka byla navýšena, takže každý žadatel splňující podmínky bude podpořen.


perex-Antivirus-ilu.jpg ilustrační foto (zdroj: Pixabay.com)

15.03.2021 – Zastupitelé v pondělí 15.03.2021 schválili posílení alokované častky tak, aby byli podpořeni všichni úspěšní žadatelé.

23.02.2021 – Včerejším dnem byl ukončen příjem žádostí o finanční podporu drobných karvinských podnikatelů s názvem „Antivirus I.“ Nadále pokračuje průběžná formální kontrola a kontrola žinostenského úřadu. Zájemci jsou telefonicky vyzýváni k doplnění informací a podpisů. Komise pro hodnocení žádostí by se měla poprvé sejít začátkem března. O dalším postupu vás budeme informovat.

26.01.2021 – Radní Karviné na svém mimořádném zasedání před 17. zastupitelstvem města rozhodli o peněžité podpoře drobných karvinských podnikatelů s názvem „Antivirus I.“.

 „Účelem programu je zmírnění ekonomických dopadů ve sféře podnikání drobných podnikatelů působících na území našeho města vzniklých v důsledku krizových a mimořádných opatření kvůli epidemii koronaviru. Podnikatelé budou moci získat podporu do výše dvacet tisíc korun. Podmínkou je, že výše celkového obratu za poslední ukončené účetní období nepřekročila u podnikatele částku šest milionů korun“, říká primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD).

 Žádost o finanční podporu budou moci podnikatelé podat písemně nebo elektronicky od 8.00 hodin 15.02.2021 do 16.00 hodin 22.02.2021. Formulář žádosti a celé znění programu jsou zveřejněny na stránkách statutárního města Karviné. Součástí žádosti je čestné prohlášení stvrzující pravdivost deklarovaných údajů.

 O konečném poskytnutí peněžité pomoci bude rozhodovat kompetentní orgán statutárního města Karviná na základě doporučení komise, ve které budou zástupci vedení města, zastupitelů a magistrátu.

 Alokovaná částka na peněžitou pomoc podnikatelům činí dva miliony korun. Tuto částku z rezervy města na včerejším zastupitelstvu schválili zastupitelé.