Ordinaci roku máme v Karviné

DSC_4825.JPG Karvinská dětská pohotovost je podle pacientů v Česku nejlepší.


Pamětní list Rady města Karviné dnes z rukou primátora města Tomáše Hanzla převzala primářka MUDr. Lenka Bőhmová z dětského oddělení Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj. Veřejnost totiž ocenila prvním místem v soutěži Ordinace roku 2016 její tým za služby na dětské pohotovosti v krajské nemocnici, kde slouží spolu s dalšími čtyřmi karvinskými dětskými lékaři a svými kolegy z nemocničního oddělení.

Cílem soutěže (www.ordinaceroku.cz) je zvýšit informovanost veřejnosti o špičkových ambulancích po celém česku a tím upozornit klienty – pacienty na špičková pracoviště s proklientským přístupem. Soutěž má dvě kola: v prvním nominují pacienti sami ordinace v několika kategoriích na základě vyplněného dotazníku, ordinace vždy musí splnit přesně daná kritéria a je poté zařazena do druhého kola – to už je kolem hlasovacím.

V kategorii Pohotovost tedy zmíněná karvinská ordinace vedená dr. Bőhmovou pro rok 2016 zvítězila (výsledky se vyhlašují vždy v květnu následujícího roku).

„Pacienti (spíše jejich rodiče) ocenili nejen primářku a lékaře dětského oddělení krajské nemocnice, ale i dětské lékaře – praktiky z celé Karviné, kteří spolu s ní slouží na dětské pohotovosti. Jsem rád, že tady máme tak špičkové pracoviště. Naším oceněním chceme paní primářce a jejímu týmu poděkovat jménem města také my,“ komentoval primátor Tomáš Hanzel (ČSSD).

MUDr. Lenka Bőhmová pracuje v karvinské nemocnici od roku 2000, přišla jako lékařka na JIPku dětského oddělení v lednu a od června 2000 je primářkou celého oddělení. Oceněná pohotovost pro děti funguje pod jejím vedením v budově vedle příjmu nemocnice (všední dny od 17 do 22, v noci slouží nemocniční lékaři na oddělení, víkendy a svátky 8-20 hodin).

Ocenění veřejnosti potěšilo lékaře i vedení karvinské nemocnice. „Ceníme si toho. Dítě vám neřekne přesně, co mu je a co ho přesně bolí, to musím poznat já sama, to je na té práci nejtěžší a zároveň je to pro mne výzva. Ocenění naší práce veřejností - rodiči dětí - nás tedy rozhodně těší,“ komentovala primářka.

DSC_4809.JPG

 

DSC_4815.JPG