Novinky na Karvinském moři pro letní prázdniny

Karvinske_more_03.jpeg Využijte tříkilometrový okruh kolem moře, travnatou pláž i nová mola a mobiliář.


Zastínění pláže přijde v parných dnech jistě vhod. Zastínění pláže přijde v parných dnech jistě vhod.

01.07.2022 – Rekreační lokalita Karvinské moře je na letošní letní sezonu připravena a nabízí pro návštěvníky řadu novinek. Využít mohou nový tříkilometrový okruh kolem moře, novou travnatou pláž a nová mola a mobiliář.

 „Jedná se o druhou fázi vylepšování Karvinského moře. V letošním roce jsme měli ambici udělat tříkilometrovou in-line a cyklodráhu s přemostěním, a to se nám podařilo. Jsem rád, že jsme to stihli do začátku prázdnin a návštěvníci moře si již tuto trasu mohou na in-line bruslích nebo kolech projet,“ říká primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD).  

Během posledního půlroku se také rozšířila pláž na Karvinském moři. K její již dříve vybudované písečné části přibyla část travnatá. „Na pláž jsme nainstalovali další mobiliář. Jsou tu nové lavičky, slunečníky, mola a převlékárny. Myslím si, že tím ale úpravy na Karvinském moři nekončí a v budoucnu se mohou jeho návštěvníci těšit na další novinky a vylepšení,“ dodal primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD).

Nová lávka byla nezbytná pro dokončení okruhu kolem vodní plochy. Na realizaci lávky přispěl Moravskoslezský kraj. Nová lávka byla nezbytná pro dokončení okruhu kolem vodní plochy. Na její realizaci přispěl Moravskoslezský kraj.

 Součástí nově vybudovaného okruhu kolem Karvinského moře je i lávka přes potok Mlýnka, jejíž výstavbu podpořil částkou 5 milionů korun ze svého rozpočtu Moravskoslezský kraj.

 V blízkosti Karvinského moře pomalu vrcholí stavba obchvatu Karviné. Práce však částečně komplikují přístup k moři. Chodci, kteří míří k vodní ploše přes darkovský most, mohou využít stavebníky vytýčený bezpečný koridor. Město pak pro řidiče zajistilo nová parkovací místa. „Po dohodě se státním podnikem DIAMO jsme zařídili parkovaní na parkovišti u pomocného závodu Dolu Darkov. Přijíždějícím pak stačí ujít necelých 300 metrů a jsou u vodní plochy. S DIAMEM jednáme také o tom, že bychom převzali od státu pozemky, kde stála bývalá restaurace Šnapka a prodejna Jednota, a tam bychom chtěli v budoucnu vytvořit další parkovací místa,“ říká primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD).