Navýšení podpory pro podnikatele

podnikatele.jpg Karviná podpoří všechny úspěšné žadatele o podporu z programu ANTIVIRUS I


podnikatele-big.jpg

Zastupitelé Karviné rozhodli na svém 18. zasedání o navýšení finanční pomoci pro drobné podnikatele. Původně bylo na program „ANTIVIRUS I“ alokováno 2 miliony korun.

Zájem o finanční podporu od města v rámci programu „ANTIVIRUS I“ byl ze strany karvinských podnikatelů velký. „Rozhodli jsme se proto uvolnit z rozpočtové rezervy další finance, abychom uspokojili všechny žadatele. Po zkontrolování žádostí o podporu jsme zjistili, že potřebujeme alokovanou částku navýšit o 2.783.000 Kč. Jsem rád, že zastupitelé toto navýšení schválili a i my za město můžeme v této složité době pomoci,“ říká primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD).

Žádosti, které splnily všechny náležitosti, musí ještě na svém středečním zasedání schválit karvinští radní. „Následně bude náš Obor školství a rozvoje všechny úspěšné žadatele kontaktovat a pokud nenastanou nějaké komplikace, budou mít podnikatelé finanční podporu ve výši až 20 tisíc korun připsánu na účet do konce března 2021,“ dodává primátor Jan Wolf (ČSSD).

Program „ANTIVIRUS I“ není jediným vstřícným krokem ze strany města v tomto složitém období vůči podnikatelům. „Již od října promíjíme nájemné podnikatelům, kteří provozují svou činnost v objektech statutárního města Karviná a příspěvkových organizací. Jedná se o prodejny, provozovny a stravovací zařízení. Chceme tak eliminovat rizika ekonomického dopadu na podnikatele v souvislosti s nouzovým stavem na území České republiky,“ upřesňuje primátor Karviná Jan Wolf (ČSSD).

Na svém středečním zasedání budou karvinští radní rozhodovat o prominutí nájemného za měsíc únor.

Pomoc podnikajícím v Karviné