Povedená „Pohádková zahrádka skřítka Knihomilníčka“

perex_Knihomilníček_21019.JPG Stejnojmennou akci již pošesté připravila pro nejmladší čtenáře Regionální knihovna Karviná.


perex_Knihomilníček_21019.JPG

03.06.2019 – Předškoláci a žáci prvních a druhých tříd základních škol se díky nadšení knihovnic mohli na prostranství před centrální budovou knihovny v Karviné-Mizerově seznámit zábavnou formou se svými pohádkovými hrdiny. Každý rok jsou v závěru května pro děti připravovány nové úkoly, které jim na stanovištích zadávají knihovnice v pestrých kostýmech. Pohádkový svět se starými i novými hrdiny je tak díky vynalézavosti knihovnic Regionální knihovny Karviná opravdu bezbřehý. Díky jejich přístupu a nasazení se jedná o podporu čtenářství tou nejzábavnější formou, za to jim patří velké poděkování.

Jak můžete vidět ve fotogalerii, nejen zábava a smích, ale také kreativita, zručnost a logické myšlení k této u dětí oblíbené akci neodmyslitelně patří. Pro prvňáčky si knihovnice pak navíc připravily v kinosále knihovny krátké představení „Jak pejsek s kočičkou pekli dort“. Oblíbení hrdinové z pera Josefa Čapka oslavili své devadesáté narozeniny stylově – upekli si dort za hlasitého povzbuzování prvňáčků ze ZŠ Borovského, Prameny, U Studny, U Lesa, Školská a Majakovského. Díky projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka a Místnímu akčnímu plánu rozvoje vzdělávání v ORP Karviná II si mladí čtenáři odnesli na památku knížku „Kde se nosí krky“, která byla vydána jen pro prvňáky a do běžné distribuce se nedostane minimálně další tři roky.

Při dovádění vyhládne, proto si na závěr děti odnesly kromě nezapomenutelných zážitků a dobré nálady také drobné občerstvení a upomínkové předměty na kouzelné dopoledne.

Logolink_OP_VVV_hor_barva_cz.jpg