Karvinské děti mají k dispozici nové dopravní hřiště

Dopravni_hriste_03_foto Marek Běhan.jpg Na místě bývalé Základní školy Víta Nejedlého v Karviné-Ráji vyrostlo nové dopravní hřiště.


Dopravni_hriste_01_foto Marek Běhan.jpg

Práce na vybudování nového dopravního hřiště začaly na jaře loňského roku, kdy došlo k demolici nevyužívaného školního pavilonu bývalé ZŠ Víta Nejedlého. Následně pokračovaly práce na vybudování samotného hřiště, které byly dokončeny letos na jaře. Děti tak nyní mají k dispozici pro výuku jízdy na kole 1 406 m2 zpevněných ploch.

 Nové dopravní hřiště nahrazuje již nevyhovující dopravní hřiště v městské části Fryštát. „Dětem i vyučujícím nabízí nové hřiště mnohem větší komfort a je uzpůsobeno moderním trendům v dopravní výuce. K dispozici není jen samotné hřiště, ale také třída pro výuku dětí, garáž pro uskladnění kol, šatna a sociální zařízení,“ říká primátor Karviné Jan Wolf (SOCDEM).

Dopravni_hriste_02_foto Marek Běhan.jpg

 Děti se svým doprovodem si mohou odpočinout pod zastřešenou pergolou a ty nejmenší zaskotačit na herní věži se skluzavkou. Vybudováno bylo rovněž 43 nových parkovacích míst.

 „Při výuce budou moci děti využít nově pořízená kola, odrážedla a koloběžky. Rovněž jsme zakoupili 30 cyklistických helem. Hřiště však nebude sloužit pouze výuce, ale bude jej moci využívat i veřejnost. O správu celého areálu se bude starat ZŠ a MŠ Prameny,“ dodává primátor Karviné Jan Wolf (SOCDEM).

Dopravni_hriste_03_foto Marek Běhan.jpg

 Pro veřejnost bude hřiště dostupné během června v pracovních dnech od 16.00 do 18.00 hodin, o víkendech od 10.00 do 12.00 a od 14.00 do 18.00 hodin. „O areál se budou starat správci, kteří jsou proškolení na poskytnutí první pomoci, kdyby náhodou došlo k nějakému zranění, a samozřejmě také poskytnou dětem pomoc při poruše jejich kola,“ říká ředitelka ZŠ a MŠ Prameny Dagmar Czinege.

 Státní fond podpory investic přislíbil dotaci, která by měla pokrýt část nákladů na vybudování nového hřiště.