Karvinská porodnice má novou pomůcku

nemocnice.JPG Pomůcka Multitrack je porodní systém, umožňující porod ve vertikální poloze. Skládá se z porodnické stoličky, liány a podložky.


Systém je určen nejen pro rodičku, ale je zde i pohodlné místo pro doprovod, který nastávající maminku může například masírovat nebo při porodu jen pohladit a být oporou. Pomůcku lze použít jako celek, nebo ji lze rozložit a jednotlivé části používat při porodu samostatně. 

Jak již bylo zmíněno v úvodu, pomůcka se používá pro porod ve vertikální poloze, který přináší spoustu výhod. Rodička především pocítí maximální uvolnění svalů pánevního dna a také přirozenou gravitaci. Spojení obou těchto uvedených výhod napomáhá přirozenému průběhu porodu.

„Jsme teprve čtvrtá porodnice v ČR, která Multitrac vlastní a jsme velice rádi, že i díky této pomůcce můžeme dále rozšiřovat nabízené služby. V průběhu porodu je důležité, aby se žena cítila dobře a měla volnost pohybu. Důležitá je také psychická opora doprovodu. Rádi přivítáme každou maminku, která se rozhodne porodit své miminko v naší nemocnici a bude chtít v průběhu porodu využít tuto novou pomůcku“, sdělila MUDr. Klára Jandzíková, lékařka gynekologicko-porodnického oddělení karvinské nemocnice.

Tuto novinku pořídila nemocnice za 250 tis. Kč z vlastního rozpočtu.

nspka_002_multitrac.jpg