Karviná odpustila živnostníkům nájemné za listopad

4706.jpg Rovněž za listopad nebudou platit podnikatele podnikající v nebytových prostorech statutárního města Karviné nájemné.


Podnikatelé, kteří podnikají v nebytových prostorech statutárního města Karviné, nemusí i za listopad platit nájem. O odpuštění nájemného dnes na své schůzi rozhodli radní

„Rovněž jako v říjnu jsme se rozhodli prominout nájemné i za měsíc listopad, a to z důvodu eliminace rizik ekonomického dopadu na podnikatele v souvislosti s nouzovým stavem na území České republiky," říká primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD). Nájmy budou prominuty podnikatelům, kteří provozují svou činnost v objektech statutárního města Karviná a příspěvkových organizací. Jedná se o prodejny, provozovny a stravovací zařízení.

Karviná prominula podnikatelům nájemné už na jaře letošního roku, kdy rovněž platil nouzový stav. Jednalo se o měsíce březen, duben a květen.

 „Pokud potrvá nouzový stav i ve dvanáctém měsíci tohoto roku a provozovny budou muset mít dle vládních opatření zavřeno, budeme uvažovat o prominutí nájemného i za měsíc prosinec,” dodává primátor Jan Wolf (ČSSD).