Karviná byla součásti Ekonomického fóra v Polsku

Polsko-czeska_018_small.jpg Zástupci Karviné nechyběli na Ekonomickém fóru v polském Karpaczu.


19.09.2023 - Na 32. ročníku Ekonomického fóra v Polsku měla Karviná opět své zastoupení, náměstek primátora Andrzej Bizoń všem zúčastněným prezentoval pohled na mezinárodní spolupráci samospráv v příhraničním pásmu České republiky a Polska.

Ekonomické fórum v Karpaczu patří mezi největší platformy setkání zástupců zemí z Evropy, Asie a USA. Jeho posláním není pouze diskutování o bezpečnosti, perspektivách hospodářského rozvoje, společných vizích a zvládání krizí, ale také se zde představili konkrétní řešení a inovační nápady. Mezinárodní dosah Ekonomického fóra dává šanci k tomu, aby se stereotypy nahradily fakty a zkušenostmi všech účastníků.   

Téma znělo: „Evropa tváří v tvář novým výzvám“.

Na letošním Ekonomickém fóru společně na pódiu vystoupili náměstek primátora města Karviné Andrzej Bizoń, wojewoda Dolnośląski Cezary Adam Przybylski, hejtman Libereckého kraje Martin Půta, náměstek hejtmana Královehradeckého kraje Arnošt Štěpánek a místopředseda Hospodářské komory okresu Karviná Petr Machej, aby pohovořili o realizaci transhraniční spolupráce a důležitých projektech.„Účast a své vystoupení považuji za velmi důležité pro zviditelnění a další rozvoj našeho města. Vystoupil jsem na téma týkající se mezinárodní spolupráce a transhraničních projektů v pohraničí. Prezentoval jsem příklady dobré praxe a zrealizované projekty, především s městem Jastrzębie Zdrój, kde se pohybujeme v mnoha oblastech života, ať to je oblast ekonomiky, sociální oblast, bezpečí, spolupráce složek integrovaného záchranného systému nebo školství. Vzbudilo velmi pozitivní ohlas, že se nesoustředíme jen na jedno partnerské  město, ale spolupracujeme s WodzisŁaw Śląski, Rybnikem, Hażlachem, Zebrzydowicemi a dalšími," uvedl náměstek primátora Andrzej Bizoń (nestraník za SOCDEM).
  

Zdroj fotografií: Economic Forum in Karpacz

   

376809362-694782099339945-8530672958800100232-n.jpg