NHL Global Fan Tour se povedla

perex_NHL v Karviné 2022.jpg Global Fan Tour letos opět zavítala do Česka, atrakce byly ochutnávkou před zápasy NHL v Praze.


perex_NHL v Karviné 2022.jpg

Obyvatelé Karviné měli jedinečnou příležitost vyzkoušet si na náměstí a zimním stadionu nejrůznější interaktivní hokejové aktivity pod dohledem trenérů a hráčů hokejového klubu, a to v rámci akce NHL Global Fan Tour. Jsou tam aktivace jako tvrdost střely, přesnost střelby, na techniku hole, máme aktivaci hattrick, kdy fanoušci hážou čepice na hokejky a když trefí všechny tři, může vyhrát čepici NHL,“ popsal několik hlavních aktivit organizátor NHL Global Fan Tour a bývalý extraligový hráč hokeje Adam Šaffer. Nejvíce si výjimečnou akci užily děti, a to jak na náměstí, tak na zimním stadionu. „Hokej mě baví, dívám se na něj v televizi.“ „Je to super, hlavně pro kluky, ale i holky toho mohou hodně využít,“ zhodnotili akci spokojení školáci. „My jsme rádi, že se nám podařilo NHL do Karviné dostat. V letošním roce jsou jen dvě města v republice, která takovou akci pořádají, Karviná a Přerov. Hokej je populární sport, v našem městě opět na vzestupu a já věřím, že se akce vydařila a všichni jsou spokojeni,“ řekl primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD), který se hokejové akce také zúčastnil. Smyslem celé tour byla podpora tohoto sportu, povzbuzení lokálního týmu a hlavně motivování děti ke sportu. „Věřím, že to je dobrá cesta, a že to pomůže propagaci hokeje jako takového a zájem u dětí se zvýší,“ řekl předseda HK Karviná, trenér Martin Kytka. 

Karviná, jako jedno z měst České republiky, které hostilo NHL Global Fan Tour, nebylo vybráno náhodně. „Karviná byla vybraná z toho důvodu, že nám bylo hodně sympatické, jak se tady zvedá hokej a také na základě toho, že Karviná, byť je to menší město, má dva odchovance, kteří s Třincem vyhráli titul,“ vysvětlil Šaffer. Oba hráči Roman Szturc a Daniel Kurovský rozdávali zájemcům autogramy a podpisové karty. U všech aktivit asistovali i karvinští hokejisté. Karvinský hokejový klub pro své členy a budoucí nové hráče chystá i novinky. „Máme novou střílnu pro děti. Mohou off-ice přípravu absolvovat tedy nově i na zimním stadionu a chystáme další překvapení,“ uzavřel Kytka. V Karviné probíhá nábor dětí od čtyř let věku celoročně, přidat se může každý.