Zastupitelé v lednu zvolí nového primátora

perex_podpis dodatku ks.jpg Sbor se bude scházet pravidelně v pondělí od 17:00 hodin, volba primátora je v plánu 8. ledna.


Vlevo současný primátor Tomáš Hanzel (ČSSD) a jeho náměstek Ing. Miroslav Hajdušík (KSČM) při podpisu dodatku koaliční smlouvy. Vlevo současný primátor Tomáš Hanzel (ČSSD) a jeho náměstek Ing. Miroslav Hajdušík (KSČM) při podpisu dodatku koaliční smlouvy.

Zastupitelstvo Karviné se bude od ledna 2018 scházet vždy v pondělky od 17 hodin – první řádné jednání bude 29. ledna. Dnes si jednací plány sbor schválil a jak už dříve řekl náměstek primátora Jan Wolf, umožní to účast nejširší veřejnosti. Vůbec první jednání (ovšem mimořádné) bude dříve.

Stávající primátor Tomáš Hanzel po svém zvolení do parlamentu ohlásil, že dvě funkce dlouhodobě vykonávat nechce a chce se prioritně věnovat práci poslance. "Mimořádné zastupitelstvo bude tedy svoláno za tímto účelem na začátku ledna, pravděpodobně na 8. ledna," uzavřel dnešní jednání Tomáš Hanzel. Bude zvolen nový primátor. Podle dnes podepsaného dodatku ke koaliční smlouvě (koalice ČSSD a KSČM) by jím měl být zvolen současný náměstek Jan Wolf, náměstkové by pak do voleb měli zůstat jen tři.